Про проєкт
Метою моніторингового проєкту є детальне вивчення діяльності ультраправих груп в Україні та дослідження причин і можливих наслідків цієї діяльності. Він направлений на збір і систематизацію даних стосовно вуличного насильства та конфронтацій з боку ультраправих груп, партій, організацій, громадян з праворадикальними поглядами, а також нападів на ґрунті ненависті.
Кінцевим результатом проєкту є створення бази випадків ультраправого насильства та конфронтацій в Україні і публікація відповідних щорічних звітів.
Моніторинг проводиться лише на територіях, підконтрольних українській владі.
Моніторингові звіти
Моніторинговий звіт 14.10.2018 – 14.10.2019 у форматі PDF
Monitoring report 14.10.2018 – 14.10.2019 in PDF format
Результати моніторингу за першого півріччя 2020 року у форматі pdf.
Monitoring results first half of 2020 in pdf.
Моніторинговий звіт за 2020 рік у форматі PDF
Monitoring report of 2020 in PDF format
Методологія моніторингу
Методологія моніторингу адаптована з проекту «Ukrainian Protest and Coercion Data Project».
Основним методом збору інформації є регулярний моніторинг повідомлень національних, макрорегіональних, місцевих, активістських сайтів та соціальних мереж.
Безперечно, дані, отримані за допомогою моніторингу, відображають лише ту частину ультраправої вуличної активності, яка висвітлена у джерелах моніторингу. Однак ці дані збираються систематично, а отже дозволяють:
- оцінити масштаби проблеми;
- відслідковувати тенденції у поведінці ультраправих;
- відслідковувати динаміку конфронтаційної та насильницької вуличної активності праворадикалів;
- визначати найбільш помітних акторів серед організованих ультраправих;
- зрозуміти, які групи людей найчастіше стають жертвами праворадикальної вуличної активності.
Основні поняття
Конфронтації
ідеологічно та політично мотивована активність ультраправих організацій, груп чи окремих індивідів, що поділяють ультраправі погляди, покликана створити тиск та фізично перешкодити діяльності опонентів. Прикладами можуть бути блокування приміщень, перешкоджання проведенню публічних заходів чи вуличних акцій без застосування насильства..
Насильство
ідеологічно та політично мотивована активність ультраправих організацій, груп чи окремих індивідів, що поділяють ультраправі погляди, під час якої вчиняються дії з метою завдання безпосередньої шкоди людям або майну. Ми окремо виділяємо насильство проти людей (напади, побиття, бійка, стрілянина, вбивство та ін.) та насильство, спрямоване на пошкодження майна (підпали, знищення майна, вандалізм тощо).
Ультраправі/праворадикали
політичні організації, групи чи окремі індивіди, чиї погляди передбачають припустимість насильства з метою збереження чи посилення дискримінації за гендерною, расовою, етнічною, релігійною ознаками, на підставі громадянства чи сексуальної орієнтації.
Більше інформацій про моніторинговий проект ви можете дізнатися у розділі «Найбільш поширені питання».